ewbdesign-image

SAUNA'NIN FAYDALARI

VADi SAUNA BLOG - SAUNA

Sauna; kalp, dolaşım ve sinir sistemini düzenleyen bir kültür-fizik olayıdır. İnsan vücudundaki hızlı, yoğun sıcaklık artışları ve düşüşleri saunanın ana prensibini oluşturmaktadır. Deri tabakasının üst düzeyinde sıcaklık normalden 10° C daha fazla yükselir, aynı zamanda deri tabakasının altında sıcaklık normalden 1° C daha artar.


ewbdesign-image

HAMAM'IN FAYDALARI

VADi SAUNA BLOG - HAMAM

Tarihten bu güne kültürümüzde var olan hamam, bugün geleneksel ve modern olarak yine kültürümüzde yer almaya devam ediyor. Hamama giden insanların pek çoğu bunu kültür olduğu için değil, keyfine düşkün olduğu için yapıyor. Keyfi ve geleneği bir kenara bırakırsak hamamın ne kadar yararlı olduğunu bilmekte fayda var.


ewbdesign-image

BUHAR ODASI'NIN FAYDALARI

VADi SAUNA BLOG - BUHAR ODASI

Buhar odası genellikle sauna sonrasında kullanılması tavsiye edilen bir tür sıcak odadır. Spor sonrası saunaya girildiğinde saunanın kuru sıcaklığı nedeniyle ter, deri üzerinde kurur. Bu nedenle sauna sonrasında vücutta kuruyan terin atılabilmesi için buhar odası kullanımı tavsiye edilmektedir..


ewbdesign-image

SAUNA'NIN TARiHÇESi

VADi SAUNA BLOG - SAUNA

Saunanın genellikle Finlandiya’da icat edildiği düşünülür. Ancak Finlandiyalılar, bu konuda her şeyi kendilerine mâl etmek istemezler, sadece hak ettikleri kadarını yeterli bulurlar. Saunayı ilk kez kimin yaptığından ziyade, bugünkü kültür hayatının yüksek standartlarına kimin getirdiği daha önemlidir..


HEMEN SİPARİŞ VERİN... 0212 434 53 53 pbx