SAUNA

GENEL BİLGİ

Günümüzde insan sağlığını kötü yönde etkileyen parametrelerden biri de strestir. Ve stresi hayatımızdan uzak tutmak çok kolay olmayabilir. Stresi uzaklaştırmak için tercih edilen birçok yöntem varken sağlığınızı farklı şekillerde olumlu etkileyecek rahatlatıcı mekânlardan yardım almaya ne dersiniz? Stresten uzak kalmak için en keyifli yollardan biri olarak kabul gören sauna keyfi, sauna yapımı çalışmalarında tercih edilen farklı alternatiflerle hayatınızı renklendirilebilir.

Vadi Sauna olarak 1 m2'den başlayarak, evinizin herhangi bir yerinde uygulanabilecek, oteller, sosyal tesisler gibi ticari alanlar için de en ideal sauna çözümlerini farklı kalite ve farklı modellerde üreterek güvenli ve sağlıklı hizmet sunuyoruz.

ewbdesign-image
ewbdesign-image
SAUNA

PROJELENDİRME VE TASARIM

Sauna yapımı öncesinde uygun görünen sauna tasarımı, işinde profesyonel kişiler tarafından projelendirilmeli ve tecrübeli ekiplerle hayata geçirilmelidir. Sauna koşullarının sağlanması için sauna yapımı sırasında dikkat edileceklerin yanında sauna aksesuarlarına da önem verilmelidir. Sizin için en uygun sauna yapımı tamamlandıktan sonra, ortamın aydınlatması için yapılacak doğru seçimler saunadan alacağınız verimi azımsanamayacak düzeyde değiştirebilir. Doğru konumlandırılmış sauna aydınlatma ekipmanları ile size özel saunaya kavuşabilirsiniz..

SAUNA

SAĞLIK VE ATMOSFER

Harcadığınız zamana oranla hayatınızda büyük değişimler yapabilecek olan sauna banyosu, stresinizi bıraktığınız oda olmanın yanında kalp, solunum, cilt ve kilo gibi birçok sorununuzda size yardımcı olmayı hedefliyor. Optimum koşulları taşıyan sauna yapımı gerçekleştiğinde, saunanız ideal bir saunanın sahip olması gereken özelliklere ulaşmış demektir. Bundan sonrasında size özel sauna keyfi için aromatik kokulardan destek alabilirsiniz. Söz konusu sauna olduğundan koku duyunuzun da tahmin edeceğinizden çok daha etkili olduğunu deneyimleriniz sonucu fark edeceksiniz.

ewbdesign-image

SAUNA İMALATINDA KULLANILAN AĞAÇ TÜRLERİ


AKDENİZ ÇAMI

Genellikle Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişir ve SAUNA İMALATI için oldukça kullanışlı olan bir ağaçtır.Düz lambiri ve oluklu olarak ikiye ayrılır.Kolay işlenebilen yapısı sayesinde orta şiddette darbelere dayanıklıdır.Budaksız ve reçinesizdir.En az iskandinav ağaçları kadar sağlamdır.Oldukça hoş bir görünüme sahip olması ve diğer sauna ağaçlarına göre daha kolay temin edildiğinden dolayı Sauna Üretiminde en çok tercih edilen ağaçtır.Saunanın duvar ve tavan kısımlarında kullanılır.

AYOUS (ABACHI)

Krem rengi ve açık saman renkli olarak ikiye ayrılır afrika kökenli bir ağaçtır. Reçinesiz, Budaksız ve düz damar dokuludur. Yüksek sıcaklıklarda üzerinde ısıyı barındırmasından dolayı ve yumşak yüzeye sahip olmasından dolayı sauna üretiminde en fazla kullanılan ağaç türüdür.Genellikle saunanın iç donanımlarında kullanılır.Özelliği 80—110 °C dahi sıcak tutmayan çıplak vücutla rahatça oturup uzanabileceğiniz bir ağaçtır.Ayous ağacı saunanın en önemli ahşabıdır, saunayı kullanan kişinin cildi direkt veya dolaylı olarak mutlaka bu ahşapla temas edecektir. Bu bakımdan İç donanımlarda ve oturma guruplarında mutlaka apachi kullanılmalıdır. Başka tür ahşapların kullanılması durumunda saunayı kullanırken cildinizin herhangi bir bölgesi ahşaba temas ettiginde yanma durumu söz konusu olur. Saunayı kullanan kişi saunadan istediği gibi faydalanamaz, ayrıca böyle bir durumda apachi yerine kullanılan ağaç bu aşırı sıcağa ve nemli ortama fazla uzun bir süre dayanamayacak ve mutlaka zamanla deforme olcaktır.KOZA SAUNA olarak oturma guruplarında ve yaslanma panellerinde sadece birinci kalite Afrikadan ithal AYOUS (ABACHI) kullanıyoruz.

SAUNA ELEMANLARI

Sauna imalatı özel ağaçlardan imal edilir.Ahşap duvarlardan, sauna bölümü, sauna sobası ve aksesuarlar oluşur.Reçinesi olmayan ağaçlar tercih edilir.Bu ağaçlar sauna sobasından aldıkları ısıyı en iyi şekilde yansıtır ve ısıyı tutmadıklarından teni yakmaz.Sauna sobasının seçimi ise kabinin hacmine göre ayarlanmalıdır.Sauna sobalarının taşları da özel olup ısıya dayanıklı ve üzerine su döküldüğünde çatlamayan taşlardır.

FİN ÇAMI

İskandinav ülkelerinde yetişir.Fin çamının reçinesi çok düşüktür ve kesinlikle budak bulunmaz.Damar yapısı ve rengi ile sade hoş bir görünüme sahiptir.

FİN LADİNİ

Bir iskandinav ağacıdır.Hemen hemen fin çamı ile aynı özellikleri taşımaktadır.Ama farklı olarak yapısında küçük budaklar barındırır.


GALERİ

BENZERSİZ TASSARIMLAR!

MODERN VE BENZERSİZ TASARIMLAR

VADi SAUNA

0212 434 53 53 pbx
0212 474 53 53 pbx

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

PARTNERLER