BUHAR ODASI

GENEL BİLGİ

Vadi Sauna hayalini kurduğunuz ve projesini çizdiğiniz tüm mekânlara buhar odası imalatı yapar. Buhar odasında ana yapı tercihinize uygun şekilde pvc lambriler, cam mozaik, seramik, akrilik ya da mermerden yapılabilir. PVC lambriler fiyat olarak en uygun malzemedir. Temizliği kolaydır. Görsellik olarak mermer ya da cam mozaiğe göre zayıf kalır. Cam mozaik estetik ve renkli bir görüntü sağlar. Buhar odası imalatında fiyat olarak uygun malzemelerden biridir. Dayanıklıdır ama dezavantajı; en fazla derz aralığına sahip malzeme olmasıdır. Bu nedenle temizliği diğer malzemelere göre daha zordur. Seramik kullanılarak da buhar odası yapılabilir, ancak görsellik açısından mermer, akrilik ya da cam mozaiğin yerini tutamaz.

ewbdesign-image
ewbdesign-image
BUHAR ODASI

PROJELENDiRME VE TASARIM

Akrilik buhar odasında en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Fiyat olarak cam mozaikten yüksek, mermerden ucuzdur. Temizliği kolaydır. Hazır buhar kabinleri sadece akrilik malzeme kullanılarak imal edilir. Özel yapım buhar odaları da oturakları hazır olan akrilik levhalar kullanılarak imal edilir. Mermer buhar odası yapımında kullanılabilecek en dayanıklı ve en doğal malzemedir. Fiyat olarak yüksektir ancak temizlik noktasında en kolay temizlenebilen, hijyen konusunda size hiç sıkıntı çıkarmayacak malzemedir. Yoğun kullanım alanlarında mermer, malzeme olarak doğru bir tercihtir. Buhar odalarında tavan mutlaka tonozlu denilen kubbe şeklinde olmalıdır. Düz yapılan tavanlar buhar odaları için doğru bir uygulama değildir. Tavanda yoğunlaşan buhar su damlası haline dönüşür. Düz yapılan tavanda su damlaları kullanıcıların üzerine damlar.

Bu kullanıcı açısından keyifsiz bir durum oluşturur. Ancak tonozlu yani kubbe şeklinde yapılan tavanda oluşan su damlaları kubbenin kenarlarına akar, hiçbir kullanıcıyı rahatsız etmeden doğrudan zemindeki gidere ulaşmış olur. Tavanda kullanılacak en uygun malzemeler akrilik, alüminyum kompozit ya da pvc sofit malzemedir. Buhar odasında oturaklar tercihe bağlı olarak yutong tuğlalar ile oluşturulabildiği gibi görseli ve kullanım estetiği daha yüksek olan hazır oturma grupları ile de sağlanabilir. Buhar Odası ile Sauna arasındaki fark: Buhar Odası ve Saunanın sağlık açısından etkisi aynı olsa da teknik anlamda farklı sistemlere sahiptirler. Temel sistem uygulamasında buhar odasının sistemi olan buhar jeneratörü odanın dışındadır ve kontrol paneli ile yönetilir. Sauna da ise ısıtma sistemi odanın içinde bulunur ve yanan taşların üzerine su serperek odadaki nem oranı ayarlanır. Sağlığınıza faydası açısından ise buhar odasının solunum yollarına olan katkısından, nem oranı düşük olan saunalarda ise daha fazla terlemenin vücudunuza katkısından yararlanabilirsiniz.

BUHAR ODASI

SAĞLIK VE ATMOSFER

Buhar odaları gün içerinde yorgun düşen vücudunuzu dinlendirmek ve canlandırmak için tüm günün stresini atmak, kendinizi rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlamaya yardımcı olan buhar odaları ile günün yorgunluğunu atmak iyi bir fikir olacaktır. Hangi kültürde olursa olsun buhar değişik kullanım şekilleri ile SPA kavramında her zaman bulunmuştur ve buharın yatıştırıcı, kas gevşetici, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırıcı özellikleri her zaman için büyük bir değer olarak görülmüştür. Buhar odalarına eklenen aromalar, bitkiler ve renk terapisi kullanıcının deneyimini zenginleştirmektedir. Nem vücudun en temel ihtiyacıdır ve nemli bir alana sahip olması ile fark yaratan buhar odasında sürekli buhar etkisi ile vücut toksinlerini atabilir, gözeneklerinizin açılmasını, cildinizin hava almasını sağlayabilir, Buhar Odasının yenileyici ve onarıcı etkisiyle ile tazelenip gençleşebilirsiniz.

ewbdesign-image

Buhar Odası ile Sauna arasındaki fark: Buhar Odası ve Saunanın sağlık açısından etkisi aynı olsa da teknik anlamda farklı sistemlere sahiptirler. Temel sistem uygulamasında buhar odasının sistemi olan buhar jeneratörü odanın dışındadır ve kontrol paneli ile yönetilir. Sauna da ise ısıtma sistemi odanın içinde bulunur ve yanan taşların üzerine su serperek odadaki nem oranı ayarlanır. Sağlığınıza faydası açısından ise buhar odasının solunum yollarına olan katkısından, nem oranı düşük olan saunalarda ise daha fazla terlemenin vücudunuza katkısından yararlanabilirsiniz.


GALERİ

BENZERSİZ TASSARIMLAR!

MODERN VE BENZERSİZ TASARIMLAR

VADi SAUNA

0212 434 53 53 pbx
0212 474 53 53 pbx

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

PARTNERLER